Patruliai išgelbėjo senolį (video)

Data

2018 03 01

Įvertinimas
0
nesamas vyras.jpg

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnai: Rugilė Kropytė, Viktor Kurajev, Vita Miškinytė ir Rafal Medziul iš degančio buto išgelbėjo senolį.

Vasario 25 d. rytą, apie 6 val. 20 min. sostinės policija gavo pranešimą, kad viename iš Tverečiaus g. namų butų žmogus šaukiasi pagalbos. Netrukus du Patrulių rinktinės ekipažai jau buvo įvykio vietoje ‒ pagalbos šauksmų jau nesigirdėjo, į durų beldimą niekas neatsakė. Pasak kaimyno, bute gyveno neįgalus nevaikštantis senolis, jis ir šaukėsi pagalbos – lazda daužė į duris. Daugiabučio pirmininkas į pagalbą atskubėjusiems pareigūnams suteikė daugiau informacijos – vyras patikslino, kad bute gyvena du žmonės – nevaikštantis senolis ir pagyvenusi moteris. Į pagalbą pareigūnams suskubo ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei Greitosios medicinos pagalbos komandos. Išspyrus duris, iš buto ėmė veržtis dūmai. Policijos pareigūnai, jau žinodami, kad bute turi būti du žmonės, pasikeisdami ir pasišviesdami žibintuvėliais bute ieškojo nelaimėlių. Viename kambaryje pastebėję ant lovos gulintį senolį, ištempė iš buto ir perdavė jį medikams, kurie sąmonę praradusį devyniasdešimt aštuonerių metų vyrą nedelsdami išvežė į ligoninę.

Kadangi bute ugnies nesimatė, nebuvo aišku, kur gaisro židinys. Pareigūnai, prisidengę šlapiais audeklais, kartu su prie jų prisijungusiu gaisrininku vėl įpuolė į butą. Kitas kambarys jau degė atvira liepsna. Gesinant ugnies židinį, ugniagesys rado ir kitą buto gyventoją – moterį. Šešiasdešimt septynerių metų moteris jau nerodė gyvybės ženklų, medikams beliko konstatuoti jos mirtį.

Pareigūnai, atlikę savo pareigą padėti, gaisrą gesinti paliko Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandoms.

Pirminiais duomenimis, gaisras bute kilo dėl neatsargaus rūkymo lovoje. Senolis dėl apsinuodijimo smalkėmis gydomas ligoninėje, jo būklė sunki.