Pareigūnams įkliuvo jaunuoliai, kurie sukčiaudami nuomojo automobilius

Data

2018 06 19

Įvertinimas
0
asmens-tapatybes-kortele-76278849.jpg

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaudami su automobilių nuoma užsiimančia bendrove, išaiškino grupę sukčių, kurie, pasinaudodami tėvų ir/ar kitų asmenų duomenimis ir susikūrę paskyras automobilių nuomos sistemoje, sostinėje nuomojo elektra varomus automobilius.

Birželio 11 d. apie 14 val. Vilniuje, netoli Daškūnų g. esančiame miške, buvo rastas apgadintas vienas iš bendrovėje išnuomotų automobilių, vairuotojas iš įvykio vietos buvo pasišalinęs. Tyrimo metu nustatyta, kad automobilis išnuomotas birželio 8 d., įtariama, pasinaudojus kito asmens duomenimis.

Bendradarbiaujant su nukentėjusia bendrove, buvo išaiškinta grupė sukčiavusių jaunuolių ‒ du nepilnamečiai (gimę 2002 m.) ir vienas asmuo (gimęs 1999 m.). Nepilnamečiai, www.faccebook.lt paskyroje „Rasti Pamesti Daiktai“ radę patalpintus dokumentus su asmens duomenimis, jais pasinaudojo sudarant automobilių nuomos sutartis nuotoliniu būdu bei neatlygintinai naudodavosi bendrovės paslaugomis.

Šiuo metu Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d.), bendrovei padaryta didelė žala, kuri šiuo metu dar tikslinama. Žala apytiksliai gali siekti 15 000 eurų. Už šią nusikalstamą veiką numatoma bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Nepilnamečiams bus pradėta administracinė teisena už transporto priemonių vairavimą neturint tam teisės (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 str. 2 d.), taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl baudžiamosios atsakomybės už nepilnamečių įtraukimą į nusikalstamą veiką.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad, pametus asmens dokumentą, būtina kreiptis į policijos komisariatą pagal gyvenamąją vietą, dėl dokumento paskelbimo negaliojančiu. Draudžiama socialiniuose tinklalapiuose talpinti asmens dokumentus su asmenų duomenimis, o radus asmens dokumentą, būtina jį pristatyti į artimiausią policijos komisariatą.