>
2023-12-06

Organizuota saugaus eismo priemonė „Ar saugiai išleidi vaiką prie mokyklos?“

Gruodžio6-osios ankstyvą rytąVilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje vykotikslinė policinė prevencinė saugaus eismo priemonė ,,Ar saugiai išleidi vaiką prie mokyklos?“. Šia priemone buvo siekiama atkreipti vairuotojų, vežančių vaikus į mokyklinio ugdymo įstaigas, dėmesį į eismo saugumo svarbą prie mokyklų ir būtinybę laikytis Kelių eismo taisyklių nuostatų, pareigą pasirūpinti pažeidžiamiausiais eismo dalyviais – vaikais, išvengti eismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikai.

Priemonę vykdę pareigūnai prie 11mokyklų, kurių prieigos pasižymi nesaugia eismo aplinka, kai atvežami ir iš transporto priemonių išleidžiami vaikai, stebėjo, kaip vairuotojai ir/ar kiti vaikus lydintys asmenys pasirūpina atvežtų vaikų saugumu, ar laikomasi pareigų pėstiesiems ir ar pėstieji laikosi jiems nustatytų pareigų. Pareigūnai bendravo su vairuotojais, priminė pareigą pasirūpinti saugiu vaikų išlaipinimu (įlaipinimu), saugumu kelionės metu ir kt., paaiškino neatsakingo elgesio pasekmes bei įteikė dalijamąją medžiagą – skrajutę. Vaikai, kurie neturėjo atšvaitų – buvo apdovanoti atšvaitais su policijos simbolika, jiems paaiškinta, kaip teisingai juos segėti, palinkėta saugių artėjančių žiemos atostogų.

Sostinėje priemonė vyko prie šių mokymo įstaigų: Šv. Kristoforo progimnazijos (Kalvarijų g. 87), J. Basanavičiaus progimnazijos (Konarskio g. 27), Pavilnio progimnazijos (Švarioji g. 33), Žemynos progimnazijos (Žemynos g. 14).

Bus papildyta priemonės rezultatais.