2021-05-07

Operatyviai sulaikyti plėšimu įtariami asmenys

Sostinės policijos pareigūnai operatyviai, nepraėjus 10 val. nuo nusikaltimo padarymo, nustatė plėšimu įtariamus asmenis. Trys jauni vyrai ir dvi moterys atsidūrė areštinėje. Artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo.

Gegužės 4 d. apie 21 val. Vilniuje, Kelmijos Sodų g., prie miško, nukentėjusiajam sėdint automobilyje, į jį įsėdo nepažįstamas asmuo su peiliu rankoje. Prie vairuotojo durelių priėjo kitas asmuo, rankose laikydamas daiktą, panašų į pistoletą ir dujų balionėlį. Plėšikai, grasindami peiliu, dujų balionėliu ir daiktu, panašiu į ginklą, iš nukentėjusiojo pagrobė du mobiliojo ryšio telefonus bei piniginę su 500 eurų bei dokumentais ir pasišalino dviem automobiliais BMW. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 3 d.).

Ikiteisminio tyrimo metu sostinės Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus kriminalistai operatyviai nustatė įtariamuosius. Jau sekančią dieną, gegužės 5-ąją, karštais pėdsakais plėšime dalyvavę asmenys sulaikyti ir uždaryti į Vilniaus apskr. VPK areštinę. Areštinėje atsidūrė trys vyrai (du gimę 1991 m., vienas – 1999 m.) ir dvi moterys (gimusios 1998 m. ir 1999 m.).

Kratos metu įtariamųjų namuose rasta ir paimta ikiteisminiam tyrimui reikšmingi daiktiniai įrodymai (airssoft pistoletas „Taurus PT24/7“, peilis, mobiliojo ryšio telefonas). Sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai dėl padarytos nusikalstamos veikos, artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo.

Už šią nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 3 d., gresia laisvės atėmimas nuo dviejų iki dešimties metų.