2024-01-10

Nustatyti dar du suklastotų vairuotojo pažymėjimų atvejai

Pričiupti dar du beteisiai vairuotojai – vienas jų suklastotą vairuotojo pažymėjimą pateikė Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnams, kitas – VĮ „Regitra“ darbuotojai.
Sausio 9 d. apie 14 val. 55 min. Vilniuje, Olandų g., buvo sustabdytas automobilis BMW. Patikrinimo metu nustatyta, kad šią transporto priemonę vairavo dvidešimt dvejų metų amžiaus vyras (gimęs 2002 m.). Jis sostinės kelių policijos pareigūnams pateikė vairuotojo pažymėjimą, kuris sukėlė įtarimų, jog gali būti klastotas. Paaiškėjo, kad vairuotojas vairavo automobilį neturėdamas teisės vairuoti šios rūšies transporto priemones, kai teisė vairuoti yra atimta, o transporto priemonė nustatyta tvarka neįregistruota, neperregistruota ir šiai transporto priemonei priskirti valstybinio numerio ženklai yra negaliojantys, be to, automobilis neapdraustas transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.
Jaunas vyras pristatytas į Vilniaus pasienio rinktinės Migracijos skyrių – čia išsiaiškinta, kad jis metus laiko Lietuvoje gyvena neteisėtai, nes leidimas gyventi pasibaigęs 2023 m. sausį, o policijos pareigūnams pateiktas vairuotojo pažymėjimas turi klastojimo požymių ir yra suklastotas. 
BMW vairuotojui suraštas administracinio nusižengimo protokolas už transporto priemonės vairavimą neturint teisės vairuoti, vairavimą, kai vairuojančiam asmeniui atimta ar sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones (LR ANK 424 str. 4 d.); transporto priemonių dalyvavimo viešajame eisme reikalavimų pažeidimą (LR ANK 415 str. 1 d., 2 d., 3 d.).

Dar vienas vairuotojo pažymėjimo klastojimo atvejis nustatytas viename iš VĮ „Regitra“ skyrių Vilniaus r., Užubalių k., 
Sausio 9 d. apie 13 val. 49 min. į „Regitros“ darbuotoją kreipėsi vyras (gimęs 1986 m.), norėdamas Lenkijos Respublikoje išduotą vairuotojo pažymėjimą pakeisti į lietuvišką. Patikrinus pateiktą vairuotojo pažymėjimą bei apžiūrėjus dokumentą, nustatyta, kad lenkiškas vairuotojo pažymėjimas, išduotas šio vyro vardu, yra suklastotas, kadangi duomenų bazėje tokio dokumento nėra, o pats pažymėjimas neatitinka tikro dokumento požymių. 
Už dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.