>
2023-10-19

Nustatyti alkoholio produktų pardavimo asmenims, jaunesniems nei 20 metų amžiaus, atvejai

Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai, reaguodami į gyventojų pranešimus ir siekdami mažinti alkoholio prieinamumą nepilnamečiams asmenimis, atlieko prekybos įmonių, esančių Šalčininkų rajone, patikrinimus.

Alkoholio kontrolės įstatymo normos draudžia mažmeninės prekybos vietose pardavinėti alkoholio produktus asmenims, jaunesniems nei 20 metų amžiaus.

Atliktos policinės priemonės metu alkoholio produktų pardavimo nepilnamečiams asmenims atvejai buvo užfiksuoti Šalčininkų rajono Kalesnikų ir Eišiškių gyvenvietėse, taip pat ir Šalčininkų mieste.

Spalio 14 d. prekybos įmonės parduotuvės, Šalčininkuose, Vilniaus g., pardavėja, paėmusi iš pirkėjo 10 eurų už prekę, gautų pinigų kasos aparatu neužregistravo, kartu su grąža kasos kvito neišdavė. Taip pat, pažeisdama Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 str. 4 d. 3 p. reikalavimus, pardavė 4 proc. stiprumo gazuoto alkoholinio gėrimo „Mix ex on the beach“ asmeniui, jaunesniam nei 20 metų. Nustatyta, kad pastaroji už mažmeninės prekybos taisyklių pažeidimus praeityje traukta administracinėn atsakomybėn 3 kartus. Ūkio subjektui taip pat buvo taikytos ekonominės sankcijos.

Tą pačią dieną parduotuvėje, Kalesninkų k., J. Pauliaus II-ojo g., kurios savininkui taip pat priklauso ir baras, pardavėja, pažeisdama Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 str. 4 d. 3 p. reikalavimus, pardavė 4,2 proc. stiprumo gazuoto alkoholinio alaus gėrimo „Radler“ asmeniui, jaunesniam nei 20 metų.

Eišiškėse, Gegužės a., bare, pardavėja, pažeisdama Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 str. 4 d. 3 p. bei 18 str. 3 d. 11 p. reikalavimus, pardavė draudžiamu išsinešimui laiku 4 proc. stiprumo gazuoto alkoholinio gėrimo „Mix ex on the beach“ asmeniui, jaunesniam nei 20 metų. Nustatyta, kad minėta pardavėja praeityje už mažmeninės prekybos taisyklių pažeidimus buvo traukta administracinėn atsakomybėn. Ūkio subjektui taip pat buvo taikytos ekonominės sankcijos.

Prekybos alkoholių įmonių darbuotojai nepatikrino alkoholį įsigyjančių asmenų amžiaus, nors įstatymas pardavėjams numato teisę tai padaryti.

Siekdami mažinti alkoholio produktų apyvartą nepilnamečių asmenų tarpe, Šalčininkų r. policijos pareigūnai tęs tokias policines priemones.

Šalčininkų rajono policija dėkinga gyventojams už aktyvią pagalbą ir vertingą informaciją, išaiškinant šiuos teisės pažeidimus, ir prašo apie galimai daromą teisės pažeidimą pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba per elektroninių policijos paslaugų portalą www.epolicija.lt.