Nuo liepos 1 d. sostinės policijos Migracijos valdyba - Migracijos departamento padalinys

Data

2019 06 28

Įvertinimas
1
1546_84c0f8d3fe53f08e8455c73911b1302an.jpg

Nuo liepos 1 d. Lietuvos policijai priklausančios migracijos tarnybos taps Migracijos departamento teritoriniais skyriais.

Migracijos valdybos ištakos gilesnės nei įsivaizduojame – menančios užsieniečius kontroliuojantį Migracijos skyrių, Lietuvos piliečiams asmens dokumentus išduodančius pasų stalus ir poskyrius. Beveik prieš 12 metų juos sujungus į vieną, buvo sudarytas naujas, sostinės statusui tinkantis modernus darinys – Migracijos valdyba.

Tuomet ji tapo šalies migracijos tarnybos išbandymu ir moderniu interesantų aptarnavimo rodikliu, kuriuo sekė kiti šalies migracijos tarnybos padaliniai. Visus Migracijos valdybos gyvavimo metus lydėjo sėkmės ir nusivylimai, fix idėjos, daugiau ar mažiau pavykę sprendimai. Bendras darbas, mažos šventės, asmeniniai kolegų džiaugsmai suvienijo jaunyste ir iškalbinga patirtimi pulsuojantį kolektyvą, jis tapo patikima įstaigos atrama.

Migracijos valdybos, kaip savarankiško Vilniaus policijos padalinio, veiklos pradžia laikomi 2008-ieji. Pavadinta Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Migracijos tarnyba, dar tais pačiais metais, po šalies policijos reorganizacijos, buvo pervadinta į Migracijos valdybą. Naujasis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinys į vieną vietą sujungė visus sostinės policijos pasų poskyrius ir Migracijos skyrių, naujoje tarnyboje sudarydama tik du – Pasų ir Užsieniečių reikalų skyrius. Tokia pertvarka pagerino personalo darbo ir piliečių aptarnavimo sąlygas, nes pradėta dirbti „vieno langelio“ principu. Tai sudarė galimybę piliečiams vienoje vietoje gauti visą dominančią informaciją apie asmens dokumento gavimo sąlygas, pateikti dokumentus ir sužinoti administracinės procedūros sprendimą. Tačiau piliečių prašymai įgyti naują asmens dokumentą buvo pildomi ranka, dešimtmečiais nesikeitusiais darbo metodais buvo atliekamos kitos funkcijos, todėl interesantų aptarnavimo procedūra užsitęsdavo. Netrukus Migracijos valdyboje imta dirbti nauja – asmens biometrinių duomenų registravimo įranga. Naujos automatizuotos technologijos pagerino asmens duomenų apsaugą ir piliečių aptarnavimo sąlygas. Gerai organizuotas Migracijos valdybos darbas leido plėsti jos funkcijas ir, pasikeitus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo bei keitimo tvarkai, kokybiškai aptarnauti visus šalyje gyvenančius Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybės piliečius, išduoti ir keisti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus nuolat užsienyje gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams.

„Dėkojame Migracijos valdybos kolektyvui už nuoširdų darbą, bendruomeniškumą, indėlį organizuojant padalinio darbą, nuoširdų bendravimą. Tai ne tik gražus bendradarbiavimas, bet ir tarpusavio supratimo pavyzdys. Tikiu, kad ta branda padės atlaikyti dar vieną neišvengiamą išbandymą ir leis sėkmingai veikti naujoje aplinkoje. Neužmirškite, tai jūs 1992 metais išdavėte pirmąjį lietuvišką, atkurtos nepriklausomos Lietuvos piliečio pasą, – Albervilio žiemos olimpinių žaidynių sportininkei Vidai Vencienei. Tegul tas prisiminimas teiks jums stiprybės ateities darbuose! Ačiū, kad buvote,“ - linkėjo sostinės policijos vadovai.