Netinkamomis sąlygomis laikomi gyvūnai perduoti UAB „Nuaras“

Data

2020 09 24

Įvertinimas
0
IMG-32bd9cb465ccaa74b9a09b744c031750-V.jpg

Vilniaus rajone nustatytas dar vienas žiauraus elgesio su gyvūnais atvejis. Netinkamomis sąlygomis laikomi šunys perduoti UAB „Nuaras“.

Rugsėjo 23 d. apie 12 val. 33 min. sostinės policija gavo pranešimą, kad Vilniaus r., Paberžės sen., Rudokų k., galimai netinkamomis sąlygomis yra laikomi šunys.

Į įvykio vietą atvyko Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus r. policijos komisariato pareigūnai bei Valstybinės maisto veterinarijos Vilniaus departamento atstovas su vyriausiąja veterinarijos gydytoja. Paaiškėjo, kad šunys buvo laikomi netinkamomis sąlygomis ‒ nenaudojamose nevalytose, užterštose išmatomis bei šlapimu patalpose, tarp įvairių baldų ir rakandų, gyvūnai neturėjo vandens bei pašarų. Prieš perduodant netinkamai laikomus gyvūnus UAB ,,Nuaras“, buvo nuskenuoti jų čipai bei įvertinta klinikinė būsena. Paaiškėjo, kad visi šunys buvo su čipais, gero įmitimo, kliniškai sveiki.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus r. policijos komisariate tikslinamos įvykio dėl žiauraus elgesio su gyvūnais aplinkybės pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 str. 1 d. (Tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų).