2024-04-15

Net keturi nelegalai savaitgalį įkliuvo policijai

Pirmasis nelegalas Kelių policijos skyriaus ekipažui įkliuvo balandžio 13 d. apie 10 val. 10 min. Vilniuje, Dzūkų g., spec. priemonių metu. Automobilio „Toyota Prius“ vairuotojas sukėlė sukėlė pagrįstų įtarimų dėl savo teisinio statuso LR teritorijoje, be to, vairavo automobilį neprisisegęs saugos diržo, todėl nuspręsta sustabdyti ir patikrinti.

Nustatyta, kad automobilį vairavo Uzbekistano pilietis (gimęs 1986 m.). Patikrinus vairuotojo pažymėjimą ir asmens tapatybės dokumentą, paaiškėjo, kad jismūsų šalies teritorijoje yra nelegaliai – jo buvimo terminas baigėsi praėjusių metų gruodžio 19 d. Trisdešimt septyner metų amžiaus vairuotojas pripažino, kad dėl buvimo mūsų šalyje jau turėjęs problemų, tačiau į gimtinę neišvyko, pasiliko Lietuvoje, išsinuomojo automobilį ir dirbo maisto pristatymo kurjeriu.

Kitas užsienietis (gimęs 1983 m.), vairuojantis „Toyota“ markės automobilį, sustabdytas maždaug po 10 min. toje pačioje Dzūkų g. Paprašius pateikti dokumentus, asmuo pateikė vairuoto pažymėjimą ir laikiną leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, kurįpatikrinus duomenų bazėje, paaiškėjo, kad keturiasdešimtmečio užsienio piliečioleidimas gyventi yra panaikintas, todėl jis šiuo metu Šengeno erdvėje yra nelegaliai.

Po pusvalandžio ten pat sustabdytas „Toyota Prius“ automobilis. Jį vairavęs vyras, kaip ir kiti du, sukėlė įtarimų dėl savo teisinio statuso LR teritorijoje. Ir šįkart pareigūnų įtarimai pasitvirtino – automobilį vairavęs Tadžikistano Respublikos pilietis (gimęs 1987 m.) beveik mėnesį mūsų šalyje būna nelegaliai. Trisdešimt septynerių metų amžiaus užsienietis neneigė, kad jau turėjęs problemų mūsų šalyje, tačiau neišvyko, išsinuomojęs automobilį dirbo maisto pristatymo kurjeriu.

Visi trys užsieniečiai buvo pristatyti į Vilniaus oro uosto Pasienio kontrolės punktą ir perduoti kolegoms pasieniečiams.

Balandžio 15 d., kelios minutės po vidurnakčio, sostinės Mindaugo g. pastebėtas automobilis BMW, kurį nuspręsta sustabdyti ir patikrinti. BMW vairavo Baltarusijos Respublikos pilietis (gimęs 1997 m.). Jaunas vyras kelių policijos ekipažui pateikė vairuotojo pažymėjimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Patikrinus vairuotoją, nustatyta, kad Lietuvoje jis yra neteisėtai ir jau yra turėjęs problemų. Dvidešimt septynerių metų amžiaus užsienietis dėl migracijos ir teisės būti Lietuvos Respublikos teritorijoje sulaikytas ir pristatytas į Vilniaus oro uosto Pasienio kontrolės punktą tolimesniam aplinkybių aiškinimuisi.