>
2021-02-11

„Namine“ prekiavau, ir toliau prekiausiu (video)

Šalčininkų rajono policija kratos metu gerai jiems žinomos šalčininkietės namuose aptiko daugiau nei 50 litrų naminukės. Pirkėjų pramintai „MM“ gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Vasario 9 d. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai, reaguodami į gyventojų pranešimus dėl neteisėtos prekybos alkoholiu, organizavo policinę priemonę. Policijos pareigūnai netikėtai apsilankė pas Šalčios skg., Šalčininkuose, gyvenančią moterį (gimusią 1956 m.). Jos namuose kratos metu buvo aptikta ir paimta daugiau nei 50 l naminukės.

Nelegalia alkoholio apyvarta užsiimanti šalčininkietė yra puikiai žinoma Šalčininkuose ‒ „MM“ praminta moteris neteisėtai prekiauja svaigalais, todėl čia nuo pat ryto nuolat svečiuojasi priklausomybę nuo alkoholio turintys ir nelegalių svaigalų ieškantys vietos gyventojai.

„MM“ puikiai žinoma ir vietos policijos pareigūnams, kurie dar 2019 m. užfiksavo šios prekeivės, siekiančios bet kokia kaina pralobti iš alkoholio prekybos, nusikalstamą veiklą. Dėl nelegalios prekybos alkoholiu ji buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. Jai buvo paskirta bausmė – įpareigojimas būti namuose nakties metu, tačiau ji nesiliovė prekiavusi.

Pareigūnams pavyko ir šiais metais užfiksuoti „MM“ nusikalstamą veiką, ji buvo sulaikyta ir patalpinta į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d.).

Kratos metu moteris buvo puikios nuotaikos, visiškai nesikrimto dėl gresiančios atsakomybės, pareigūnų vis teiravosi, kas yra policijos komisariato viršininkas, nes „su kiekvienu viršininku galima susitarti“.

Pareigūnai tikisi, kad ikiteisminis tyrimas baigsis ne simboline kriminaline bausme prekeivei nakties metu būti namuose, o sulauks pelnytos bausmės ir visuomenės pasmerkimo.

Nelegalia prekyba alkoholiu užsiimantys prekeiviai ne tik išvengia mokesčių mokėjimo, parduoda nekokybišką, o dažnai pavojingą sveikatai alkoholį, bet ir, nesivadovaudami nei teisės, nei moralės normomis, alkoholį parduoda priklausomybę turintiems asmenims, kurie atiduoda paskutines šeimos santaupas, socialines išmokas, maisto produktus, kuriuos gauna kaip socialiai remtini asmenys.

Šalčininkų policija dėkinga visuomenei už aktyvią pagalbą ir vertingą informaciją išaiškinant šiuos teisės pažeidimus ir prašo gyventojų nebūti abejingiems ir apie žinomus panašaus pobūdžio teisės pažeidimus pranešti skubios pagalbos telefonu 112, www.epolicija.lt arba telefonu 8 700 60000.