Miškinguose keliuose vairuoti būtina itin atsargiai

Data

2022 06 06

Įvertinimas
0
pexels-bekir-donmez-4514301.jpg

Birželio 5 d. buvo gauti penki pranešimai apie gyvūnų sukeltus eismo įvykius ar jų keliamą pavojų Ukmergės rajono keliuose.

Ryte, apie 8 val., pravažiuojantys vairuotojai automagistralėjė Panevėžys-Vilnius, ties Taujėnais, važiuojamojoje kelio dalyje matė vaikštantį briedį. Pranešimai apie pavojų keliantį gyvūną gauti ir naktį, apie 2 val. 53 min. Aplinkos apsaugos darbuotojai patarė, jokiais būdais nevaikyti ar kitaip neįtakoti gyvūno judėjimo, kadangi gali pasibaidyti ir taip pridaryti daugiau žalos sau ir aplinkiniams. Anot aplinkosaugininkų, gyvūnai patys randa kelią grįžti ten, iš kur atėjo.

Apie 21 val. 48 min. važiuojant nuo Panevėžio Vilniaus link, prie posūkio į Gailiūnų k., pranešėjas automobiliu BMW partrenkė stirną.

Dar viena stirna automagistralėje Panevėžys - Vilniaus buvo numušta ties Miliaučiznos kaimu.

Kelyje Utena - Kaunas, važiuojant Jonavos link, sunkvežimio „Iveco“ vairuotojas kliudė stirną. Gyvūnas negyvas. Eismo įvykis užfiksuotas artėjant vidurnakčiui.

Vairuotojai turėtų būti dėmesingi: jei yra pastatyti kelio ženklai, įspėjantys, kad į kelią gali išbėgti žvėrys, reikėtų būti labai atidiems ir pasirinkti kuo saugesnį greitį.

Pastebėjus kelkraštyje stovintį ar kelią kertantį gyvūną, svarbu važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai, o prireikus sustoti. Patariama, jokiu būdu nespausti garsinio signalo ir nemirksėti žibintų šviesomis, nes apakinto ir išgąsdinto žvėries elgesys gali būti nenuspėjamas.

Eismo dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir pasirinkti saugų greitį, tai yra tokį greitį, kad išvydus kliūtį spėtų sustoti.