>
2024-01-30

Kelių policija negailestinga nesąžiningiems vairuotojams

Sostinės kelių policijos pareigūnams vėl įkliuvo neteisėtai Lietuvoje gyvenęs uzbekas ir suklastotą vairuotojo pažymėjimą pateikęs ukrainietis.

Sausio 29d. apie 21val. Vilniuje, Rinktinės g., tikrinant sustabdyto automobilio „Toyota“ vairuotoją, paaiškėjo, kadjį vairavusio Uzbekistano Respublikos piliečio(gimusio 2000 m.) vizos galiojimas beveik prieš metus pasibaigęs.Į klausimą, ar jis turi leidimą gyventi, kuris pagrįstų jo teisėtą buvimą Lietuvos Respublikoje, dvidešimt trejų metų amžiaus vyrasatsakė, kaddabar pateikti negali, nes leidimą liko kitame mieste.

Nusprendus jaunąvyrą patikrinti išsamiau, Kelių policijos skyriaus pareigūnai pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą. Čia paiškėjo, kad uzbekas neturi leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje ir jo buvimas mūsų šalyje yra neteisėtas. Vyras perduotas pasieniečiams.

Sausio 30d. apie0 val. 15min. automobilis „Audi“ sustabdytas Konstitucijos pr. Nustatyta, kad jį vairavęs jaunas ukrainietis (gimęs 2005 m.) neturi teisės vairuoti šios kategorijos transporto priemones,o ir automobilis neįregistruotas nustatyta tvarka. Policijos pareigūnams pateiktas jo šalyje išduotasvairuotojo pažymėjimas sukėlė abejonių dėl jo tikrumoVilniaus oro uosto užkardoje kelių policijos įtarimai išsklaidyti – ukrainietiškas vairuotojo pažymėjimas yra klastotė.

Aštuoniolikmečiui vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d.