Į teismą perduota didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio nusikaltimo baudžiamoji byla

Data

2019 12 20

Įvertinimas
0
Policija.jpg

Jaunam vyrui nepavyko „atsikratyti“ savo sugyventine ‒ moteris, patyrusi sunkų sveikatos sutrikdymą, išgyveno. Jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorais kaltinamuoju aktu į Vilniaus apygardos teismą perdavė baudžiamąją bylą dėl pasikėsinimo nužudyti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 22 str. 1 d., 129 str. 2 d. 3 p., 7 p.) bei dėl turto sugadinimo, sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d.).

Š. m. vasario 25 d. apie 14 val. 30 min. Vilniuje, Šilutės g., bute, tarp neblaivaus vyro (gimusio 1983 m.) ir jo sugyventinės kilo konfliktas dėl bendro žodinio susitarimo nesilankyti ir nebūti namuose esant girtam. Vyras, išgirdęs, kad moteris skambina ir kviečia policijos pareigūnus, pagrasino tuoj surengsiantis fejerverkus bei sudeginsiąs trobą. Jis atsuko prie žarnos neprijungtą užpildytą buitinių dujų balioną ir nuėjo į kambarį ‒ moteris tuo metu bandė užsukti dujas. Vyras suvokė, kad, įvykus dujų sprogimui ir kilus gaisrui, sugyventinė patirs mirtinus sužalojimus, ir to siekė ‒ uždegė liepsną žiebtuvėliu, tačiau savo nusikalstamo sumanymo neįgyvendino ‒ įvykus sprogimui ir kilus gaisrui bei sprogimo bangai sugyventinę išmetus, jis nukrito virtuvės prieangyje ir išgyveno, o moteriai, patyrusiai sunkų sveikatos sutrikdymą, buvo laiku suteikta kvalifikuota medicininė pagalba.

Įvertinus byloje surinktus įrodymus, vyrui įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl pasikėsinimo nužudyti bei dėl turto sugadinimo, sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.