Gauti gyventojų pranešimai apie įtartinus asmenis

Data

2022 05 31

Įvertinimas
0
20200825_GPKK-120.jpg

Šiltuoju metų sezonu pastebima daugiau vagišių ir sukčių, besisukinėjančių sodų bendrijose ir kaimiškose vietovėse. Pirmieji signalai, gauti iš gyventojų, jau pasiekė policiją.

Gegužės 30 d. apie 13 val. 30 min. įtartini romų tautybės asmenys, atvykę sidabrinės spalvos automobiliu „VW Golf“ su valstybiniais latviškais numeriais, žvalgėsi sodų bendrijoje „Lelija“, Deltuvos seniūnijoje, Sarapų kaime. Pranešėjui paklausus, ką čia veikia, vyrai sakė esantys darbininkai.

Panašaus skambučio sulaukta ir apie 15 val. 55 min. Ukmergėje, Kauno g. esančios sodų bendrijos „Draugystė“ gyventojas pranešė, kad po gatves vaikšto du romų tautybės asmenys, apžiūrinėja sklypus ir kalbina senyvo amžiaus žmones. Matė, kaip prieš kurį laiką juos išleido sidabrinės spalvos „VW Golf“ automobilis.

Nors nurodytais adresais nuvykę policijos pareigūnai nesutiko įtartinų asmenų, bet dėkoja apie tai pranešusiems gyventojams.

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad vagys pirmiausia vyksta į „žvalgybą“, apžiūri teritorijas, numato, kur būtų naudinga „darbuotis“. Taip pat tyrinėja aplinką, bendrauja su gyventojais, vertina jų patiklumą… Vėliau šią informaciją panaudoja būsimoms vagystėms.

Policija ragina gyventojus būti budriais. Štai keletas patarimų:

  • nepalikite brangių daiktų (vejapjovių, dviračių, paspirtukų ir kt.) atvirose kiemo vietose;
  • net trumpam išeidami iš namų užrakinkite duris;
  • įtartinų asmenų neįsileiskite į namus net tuomet, jeigu prašo vandens ar kažko panašaus.

Pastebėjus įtartinus asmenis, nedelsiant praneškite skubios pagalbos tarnybų telefonu 112.