>
2024-02-05

Du užsienio piliečiai atsidūrė pareigūnų akiratyje

Lietuvoje užsibuvęs uzbekas perduotas pasieniečiams, kirgizui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu.

Vasario 3 d. apie 15val. 30 min. Vilniuje, Justiniškių g., patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Toyota“, vairuojamas Uzbekistano piliečio (gimusio 1997 m.).Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnams paprašius pateikti dokumentus, dvidešimt šešerių metų amžiausvyras paaiškino, kad turi tik pasą, nes kiti jodokumentai pavogti. Patikrinus pasą, paaiškėjo, kad pasibaigęs jo vizos galiojimo laikas. Paprašius pateikti leidimą laikinai gyventi ar kitą dokumentą, kuris pagrįstų jo teisėtą buvimą Šengeno erdvėje, vyras patikino, kad laikiną leidimą gyventi iš jo pavogė, bet turi šio leidimo nuotrauką. Policijos pareigūnai įtarė, kad leidimas laikinai gyventi gali būti panaikintas, todėlUzbekistano pilietis buvo pristatytas į Vilniaus oro uosto užkardą – pasieniečiai patvirtino policijos pareigūnų įtarimus – vyrui leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje yra panaikintas.

Vasario 4 d. apie 22 val. 45 min. Jogailos g.sustabdytas „Toyota Prius“, vairuojamasKirgizijos piliečio(gimusio 2002 m.).Dvidešimt vienerių metų amžiaus vyras policijos pareigūnams pateikė vairuotojo pažymėjimą, išduotą jo šalyje. Užsieniečio pateiktas dokumentassukėlė įtarimų – mikrotekstas ir optiškai kintantis rašalas nekeitė spalvos, nes buvo užklijuotas blizgiu popieriumi. Ar tai yra klastotė, policijos pareigūnai kreipėsi į savo kolegas pasieniečius – Vilniaus oro uosto užkardos specialistai patvirtino, kad vairuotojo pažymėjimas yra suklastotas, neturi apsaugos priemonių ir net neatitinka vairuotojo pažymėjimo standarto.

Kirgizijos piliečiui tekopripažinti, kad vairuotojo pažymėjimą įsigijo už 100 eurų Kirgizijoje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d.