Bendradarbiaujančios tarnybos mokysis smurtinio elgesio atpažinimo bei psichologijos pagrindų

Data

2020 05 06

Įvertinimas
0
patruliuojantys_sauliai_vilniuje.jpg

Šią savaitę Lietuvos šauliai kartu su policijos pareigūnais, Kalėjimų departamento, pataisos namų ir socialinių paslaugų centrų darbuotojais bei vaiko teisių specialistais, psichologais, nevyriausybinių organizacijų atstovais mokysis smurtinio elgesio atpažinimo, intervencijos galimybių ir reagavimo bei psichologijos pagrindų. Su smurtautojais dirbantiems specialistams skirtus mokymus inicijavo Lietuvos policija kartu su Vilniaus probacijos tarnyba.

Tris dienas vyksiančių nuotolinių mokymų metu dalyviams bus dėstoma, kaip atpažinti smurtą, jo formas ir suprasti smurtinio elgesio priežastis. Taip pat bus mokoma pagalbos smurtautojams būdų, metodų, prevencijos galimybių. Mokymus organizuoja viešoji įstaiga „Mūsų saulužė, kuri kartu su partneriais Lietuvos policija, Vilniaus apygardos probacijos tarnyba, Vilniaus pataisos namais, Lietuvos šaulių sąjunga ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis jau trečius metus iš eilės vykdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Rask jėgų save pakeisti“ .

„Tai – pirmieji profesionalūs tokio tipo mokymai šauliams, kuriuose jie lygiomis teisėmis dalyvauja su statutiniais pareigūnais. Visuotinio karantino metu šalyje patruliuojančių šaulių pajėgos auga kasdien, todėl tinkamas jų parengimas yra nepaprastai svarbus, - sako Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna. – Prieš ketverius metus startavęs bendradarbiavimas su policija šiandien duoda vaisius – šauliai patruliuoja ir savarankiškai“.

Lietuvos šaulių sąjunga nuo pirmųjų paskelbto karantino dienų bendradarbiauja su valstybės ir savivaldos institucijomis bei aktyviai prisideda prie Lietuvos visuomenės saugumo užtikrinimo. Mobilios šaulių grupės pagal policijos pareigūnų sudarytą planą stebi viešąsias vietas visoje Lietuvoje. Džiugina ir tai, kad šauliai ne tik prižiūri viešąją tvarką, bet ir užsiima prevencine veikla – dalija skrajutes, primena apie karantino sąlygų laikymąsi, padeda spręsti konfliktus.