2023-07-13

Atsiliepkite, jei atpažinote šią moterį ar perdavėte jai pinigus

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl investicinio sukčiavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 3 d.).

Į sostinės policiją kreipėsi vienas dėl tariamo investavimo nukentėjęs asmuo. Jis paaiškino, kad buvo įtikintas investuoti į tai, kas turi didelę grįžtamąją vertę – virtualią valiutą, naftą, įmonių akcijas ir kt. Taip pat buvo liepta keliuose bankuose atidaryti sąskaitas ir telefone įsidiegti nuotolinio valdymo programą, o dalį norimų investuoti piniginių lėšų perduoti asmeniui, kuris atvyks į sutartą vietą. Patiklus „investuotojas“ neteko daugiau nei 50 000 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu įkliuvo moteris, viena iš tų asmenų, kurie atvykdavo paimti tariamai investuojamų pinigų. Sostinės kriminalistai prašo asmenų, atpažinusių šią moterį ar perdavusių jai pinigus, nedelsiant susisiekti su tyrimą atliekančia vyriausiąja tyrėja tel. 8 700 56230.

Investicinės paslaugos neturint Lietuvos banko ar kitos valstybės narės priežiūros institucijos išduotos licencijos yra draudžiamos. Sukčiai dažniausiai ieško aukų elektroninėje erdvėje: internetu, elektroniniais laiškais, taip pat skambindami telefonu. Paskutinis sukčiavimo būdas yra labiausiai paplitęs, o taikant šį būdą padaromos didžiausios, kartais šimtatūkstantinės žalos. Sukčius galima atpažinti pagal tai, kad žadamas greitas ir pasakiškas uždarbis. Jie dažniausiai bendrauja rusų kalba. Bendravimo metu tikina, kad rizikos investuoti nėra, o uždarbis yra garantuotas. Neteisėto investavimo metu nuolat didėja įtaigus spaudimas didinti investavimo sumas. Taip pat yra žadama, kad nesėkmės atveju prarastas lėšas bus galima susigrąžinti, pasinaudojus indėlių draudimo programa arba už tam tikrą mokestį siūloma pagalba.