Artėjant Vėlinėms – pareigūnų patarimai bei numatomi eismo ribojimai

Data

2022 10 28

Įvertinimas
0
policija-3_1.jpg

Artėjant Vėlinėms, ypač suintensyvėja transporto priemonių ir žmonių srautai į kapines – šiomis dienomis žmonės patiria įvairių nepatogumų, o kad jų išvengtume, būtina tolerancija ir supratimas vienas kitam.

Prieššventiniu laikotarpiu ir Visų šventųjų bei Vėlinių dienomis Vilniaus apskr. policija maksimaliai užtikrins viešąją tvarką ir eismo saugumą, vykdys teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų prevenciją. Didžiausias dėmesys bus nukreiptas į didžiąsias kapines, kur dideli žmonių susibūrimai, transporto priemonių srautai.

Policija pastebi, kad prie kapinių, kai ypač dideli žmonių susibūrimai, padaugėja vagysčių atvejų iš paliktų be priežiūros transporto priemonių. Todėl policija primena tinkamai pasirūpinti savo daiktų saugumu ir užkirsti kelią tapti ilgapirščių aukomis. Visų pirma, prieš išvykstant reiktų nepamiršti pasirūpinti ir savo būsto saugumu – neužmirškite gerai užrakinti durų, uždaryti langus, balkono duris, įjungti signalizaciją, jei tokios neturite, paprašykite kaimynų prižiūrėti jūsų būstą.

Patarimai, kaip išvengti vagysčių iš automobilių:

Net trumpam palikdami automobilį, visada jį užrakinkite ir įjunkite signalizaciją.

- Nepalikite vertingų daiktų salone. Palikdami automobilį vos kelioms minutėms, visada pasiimkite telefoną, piniginę ir kitus vertingus daiktus. Didesnius daiktus iš salono perdėkite į bagažinę.

Uždarykite automobilio langus.

Visuomet laikykite automobilio saloną tuščią – net tuščias krepšys ar laisvas telefono kroviklio laidas gali patraukti ilgapirščių akį ir priversti išdaužti langą.

Nepalikite navigacijos įrangos matomoje vietoje – įdėkite ją į automobilio dėtuvę arba pakiškite po sėdyne.

Jei pastebėjote įtartinus asmenis, nedelsdami praneškite apie tai policijai.

- Tvarkydami kapus ar atėję jų aplankyti, nepalikite be priežiūros rankinės, telefono ar kitų asmeninių daiktų – jie akimirksniu gali pradingti.

Kad kelionės neapkarstų ir pavyktų sklandžiai, Vilniaus apskr. policija ragina gyventojus būti budriems ir atsakingais, saugoti save ir savo turtą, laikytis Kelių eismo taisyklių, vykdyti policijos pareigūnų nurodymus, būti tolerantiškiems, supratingiems, kantriems. Gerbkime save ir kitus!

Artėjant Vėlinėms numatomi ir eismo ribojimai prie miesto kapinių

Nuo spalio 22 d. iki lapkričio 2 d. Rokantiškių, Karveliškių, Kairėnų ir Saltoniškių kapinių prieigose šalia autobusų stotelių, apsisukimo žiedų, kapinių įėjimo vartų bus draudžiamas automobilių stovėjimas. Primename, kad nuo Žirnių gatvės link Liepynės kapinių vedančioje gatvėje automobilių stovėjimas draudžiamas visus metus.

Nuo spalio 29 d. iki lapkričio 2 d. Rokantiškių, Karveliškių, Kairėnų ir Saltoniškių kapinių prieigose eismas bus nukreipiamas apylankų maršrutais:

• Transporto eismas į Rokantiškių kapines iš Stepono Batoro g. bus nukreiptas per Naujosios Vilnios rajoną, A. Kojelavičiaus, Šiaurės, Uosių, Kalno ir Rokantiškių gatvėmis. Automobilius bus galima statyti aikštelėse ir kelkraščiuose, kur jie nekliudo eismui ir nėra automobilių statymą draudžiančių kelio ženklų.

•Transporto eismas į Kairėnų kapines nuo Nemenčinės plento pusės iš Kairėnų gatvės bus nukreiptas apvažiavimu Šilėnų gatve, o nuo Plytinės gatvės link kapinių bus nustatytas vienpusis eismas.

•Vykstantys savo transportu į Karveliškių kapines per Pilaitės rajoną galės privažiuoti prie kapinių ne pagrindiniu, bet aplinkiniu keliu, esančiu už 1 km nuo pagrindinio įvažiavimo, važiuojant link Sudervės. Į Karveliškių kapines rekomenduojama įvažiuoti iš Vilniaus rajono Sudervės seniūnijos pusės. Šias kapines galima pasiekti ir viešuoju transportu, palikus savo automobilį Žvėryne esančioje „Statyk ir važiuok“ aikštelėje (Sėlių g. 62).

•Lapkričio 1 d. Ąžuolyno gatvėje, ties Saltoniškių kapinėmis, bus draudžiamas transporto eismas, išskyrus viešojo transporto eismą.

Daugiau informacijos rasite Vilniaus savivaldybės svetainėje