Ankstyvas saugaus eismo ugdymas ‒ investicija į vaiko ateitį

Data

2018 04 05

Įvertinimas
0
Resized_20180404_121034_4862.jpeg

Balandžio 4 d. Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos konferencijų salėje, Žirmūnų g., Vilniuje, vyko respublikinė ugdymo įstaigų metodinė-praktinė konferencija „Saugaus eismo kultūros ir įgūdžių ugdymo svarba“. Tai vienas iš renginių, skirtų paminėti Saugaus eismo dieną, kuri kasmet Lietuvoje minima balandžio 6-ąją. Į šią Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos, Vilniaus lopšelio-darželio „Ozas“ bei UAB „Švietimo ekspertai“ organizuotą konferenciją buvo pakviesta dalyvauti ugdymo įstaigų ir sostinės policijos bendruomenės pareigūnai, kurių darbas reikalauja daug profesinių, psichologinių ir specialių žinių, ypač bendraujant su mažamečiais. Konferencijos metu buvo pateikta metodinė medžiaga ir rekomendacijos, kaip ugdyti sąmoningus mažuosius eismo dalyvius ‒ bendrauti saugaus eismo tema, jų galimybės pagal amžių suprasti saugumo temą ir sėkmingai įsisavinti pateikiamą informaciją, supažindinti vaikus su eismo aplinka ir joje egzistuojančia tvarka, eismo aplinkoje esančiomis grėsmėmis, eismo įvykių priežastimis ir pasekmėmis, pėsčiųjų ir keleivių saugaus eismo užtikrinimo būdais.

,,Šalies ateitis priklauso nuo jaunosios kartos, tad mes negalime sau leisti jos prarasti eismo įvykiuose!” - pabrėžė Jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“ atstovė.

Konferencijos lektoriai: Jurgita Račė, edukologė-psichologė; Anna Vinkovskienė, psichologė-psichoterapeutė; Daina Piliučiauskienė, Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos Prevencijos ir informavimo skyriaus vedėja ir Agnė Račkienė, šios mokyklos metodininkė; Robertas Šalčiūnas, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Prevencijos departamento Apsaugos ir kontrolės skyriaus Civilinės ir priešgaisrinės saugos grupės specialistas; Algimantas Tarabilda, valstybinės įmonės „Regitra“ Veiklos departamento Egzaminavimo ir vairuotojų pažymėjimų išdavimo skyriaus vyriausiasis specialistas; Vilija Malinauskaitė,  „Intelligent Creation“ vykdomoji direktorė, dėstytoja; Gintarė Visockė, VšĮ „Prasminga vaikystė“ direktorė; Gertrūda Narkovič ir Rasa Paznekienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Žvangutis“ metodininkės; Diana Venslauskaitė ir Karolina Špukaitė iš Jaunųjų kelininkų klubo „Kelelis“.