Aiškiaregė Roksandra atsidūrė už grotų (video)

Data

2018 03 26

Įvertinimas
0
Roksandra2.jpg

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė Rumunijos pilietę, įtariamą sukčiavimais užvaldant didelės vertės svetimą turtą.

Kovo 15 d. sostinės Kriminalinės policijos pareigūnai, atlikę teismo sankcionuotą kratą viename Pilaitės butų, sulaikė buto nuomininkę, Rumunijos pilietę M. F. (gimusią 1983 m.). Jai buvo pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo įgyjant didelės vertės svetimą turtą.

Kratos metu kriminalistai surado ir paėmė tyrimui svarbių įrodymų, susijusių su juodosios buhalterijos vedimu, bei daugiau nei 3 000 eurų. Pareigūnai jau atliekamo ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad rumunė periodiškai atvykdavo į Lietuvą ir apsistodavo vis kitame mieste. Vietiniuose laikraščiuose ji reklamuodavosi kaip aiškiaregė „Roksandra“, paveldėjusi baltosios magijos galias ir pasiruošusi padėti žmonėms įvairiose probleminėse situacijose.

Tyrėjai nustatė, kad pirmo magijos seanso kaina žmogui ‒ 50 eurų, kitų seansų kaina vis augdavo. Rumunė, manipuliuodama kliento psichika ir dažniausiai psichologiniu įbauginimu apie gręsiančią skaudžią nelaimę jam ar jo šeimos nariui, išviliodavo pinigus. Taip per tris 2017 m. mėnesius iš vieno asmens buvo išviliota šimtatūkstantinė pinigų suma. Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, sulaikydami rumunę, užkirto kelią analogiškam nusikaltimui – Roksandra iš Vilniaus rajono gyventojo jau kėsinosi išvilioti apie 10 000 eurų, tam buvo ruošiamasi parduoti net žemės sklypą.

Įtariamajai paskirta griežčiausia kardomoji priemonė ‒ suėmimas. Artimiausiu metu jai bus pareikšti įtarimai ir dėl vertimosi neteisėta komercine, ūkine veikla.

Sostinės Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai turi pagrindo manyti, kad ši įtariamoji, padariusi ne vieną sukčiavimą visoje Lietuvoje, todėl prašo piliečių, nukentėjusių ar turinčių kitokios informacijos apie jos nusikalstamą veiklą, kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą tel. (8 5) 271 6124 arba (8 5) 271 6207.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą, įgyjant didelės vertės svetimą turtą, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.