Sostinės policijos pozicija į 15min pasirodžiusį straipsnį

Data

2020 02 06

Įvertinimas
0
Policija.jpg

Reaguodami į viešoje erdvėje 15min pasirodžiusį straipsnį, informuojame, kad šiais metais Valstybės kontrolė vykdo auditą Lietuvos policijos padaliniuose, tame tarpe ir Vilniaus apskrities policijoje.

Valstybės kontrolė, atlikdama auditą, pateikė klausimus (daugiau nei 50 klausimų), susijusius su policijos vykdoma kasdiene veikla: reagavimas į įvykius, atliekamas ikiteisminis tyrimas bei prevencija.

Vilniaus apskrities policijos vadovybė, bendradarbiaudama su Valstybės kontrolės darbuotojais, teikė žodžiu bei raštu atsakymus į jų užduodamus klausimus, taip pat sudarė galimybes susitikti ir bendrauti su visais Vilniaus apskr. VPK padalinių vadovais bei darbuotojais, tame tarpe ir Ukmergės r. PK pareigūnais. Kiekvienas pareigūnas gali pareikšti savo asmeninę nuomonę, išsakyti mintis ir pateikti argumentus bei faktus.

Straipsnyje įvardinti „paruoštukai“ ‒ tai tik dalis atsakymų į Valstybės kontrolės pateiktus klausimus, kuriuose nurodyti teisės aktai apie veiklos organizavimą ir kontrolę bei statistinė informacija ir pateikta tik susipažinimui. Jokių rekomendacijų ar privalomų atsakymų „Vilniaus apskrities vadai“ darbuotojams nepateikė ir neteiks. Kaip jau minėta, buvo dalinamasi bendro pobūdžio viešai policijos darbuotojams prieinama informacija apie įstaigos veiklos organizavimą ir teisinį reglamentavimą, kuri negali turėti įtakos atskirų padalinių ir jų pareigūnų nuomonės formavimui.

Vilniaus apskr. policijos vadovybė ne kartą siūlė ir siūlo profsąjungoms spręsti klausimus, susijusius su darbo organizavimu, bei gauti atsakymus į rūpimus klausimus kreipiantis į Vilniaus apskr. VPK vadovybę ar susitikimų metu.